Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG Toruń
25 sierpnia, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Nowoczesna kosmetologia medyczna
25 września, 2019
Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Pod nazwą liposukcji skrywa się zabieg, jakiego celem jest usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie sylwetki. Istnieje kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od zwykłej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywa się je liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na rozbiciu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te cieszą się co raz większą popularnością wśród kobiet, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości organizmu. Również ilość zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad i bada ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Warto też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najważniejszych z nich należą nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest zalecana dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu w konkretnych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale także pozytywnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W czasie pojedynczego zabiegu można usunąć nawet do 500 ml tłuszczu, a ponadto laser nie niszczy tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Ta metoda wymaga minimalnego, zupełnie niewidocznego później nacięcia, by można było wprowadzić specjalny światłowód do miejsca z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, aby przeszły w stan płynny i można było je odessać już w czasie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnym procesom metabolicznym i zostaje usunięta w ciągu paru dni.

Laserowa liposukcja ma również dobry wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się jakość skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji bazuje na energii ultradźwięków, która jest używana do oddzielenia tłuszczu od pozostałych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, z tego względu jest szczególnie dobry w przypadku trudnodostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Nie ma też ryzyka zniszczenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Rozbite komórki tłuszczowe staja się płynne i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są wydalane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Żeby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zalecane jest podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są zauważalne w ciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i dobrze jest po przyjęciu zabiegów zadbać o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe i jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu zlikwidowania podwójnego podbródka, worków pod oczami albo tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozbija komórki tłuszczowe, które potem są transportowane do wątroby oraz naturalnie wydalane. Zabieg ma długość około godziny i odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Minusem tego rodzaju zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg tej metody może wystąpić zaczerwienienie i opuchlizna skóry tam, gdzie wkłuwano igły. Warto też po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który przyspieszy usunięcie nadmiernego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty u osób z niewielkim nadmiarem tłuszczu. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tkanki tłuszczowej, dlatego taka metoda może nie spełnić oczekiwań pacjenta z otyłością. Najbardziej widoczne efekty pojawiają się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w większości przypadków nie wymagają rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który praktycznie od razu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody zwalczania tłuszczu, dla utrzymania optymalnych efektów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, żeby uniknąć ponownego odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.